Dizajn a udržateľnosť v súlade: Ocenenie Red Dot Design Award a German Design Award pre produkt Revo.PRIME

Nové karuselové dvere Revo.PRIME spoločnosti GEZE získali hneď dve z najprestížnejších ocenení za dizajn v krajine: German Design Award v kategórii Excelentný produktový dizajn – budovy a prvky a Red Dot Design Award, tiež v kategórii Produktový dizajn. Obe ocenenia sú poctou za vynikajúce výsledky v oblasti dizajnu a považujú sa za pečať kvality pre najkvalitnejšie a najprepracovanejšie výrobky z hľadiska dizajnu.

Menší prievan pri nižšej spotrebe energie

Ocenenie Red Dot Award bolo slávnostne odovzdané Thomasovi Lehnertovi, manažérovi úseku Business Solutions spoločnosti GEZE, a Anne Zündel z úseku validácie.

Ocenenie Red Dot Award bolo slávnostne odovzdané Thomasovi Lehnertovi, manažérovi úseku Business Solutions spoločnosti GEZE, a Anne Zündel z úseku validácie. © © GEZE GmbH

Toto riešenie karuselových dverí zamerané na dizajn vďaka výške venca len 75 mm a úzkym profilom 60 mm zabezpečuje maximálnu možnú transparentnosť. Týmto spôsobom pútajú dvere Revo.PRIME pozornosť už vo vstupnom priestore budovy – vrátane všetkých výhod týkajúcich sa zníženia prievanu, nečistôt a hluku. Okrem toho dvere Revo.PRIME významne prispievajú aj k úspore energie. Vďaka zníženej spotrebe energie potrebujú na prevádzku o celých 30 % menej energie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Špičkový komfort a transparentnosť

Nová stropná konštrukcia na dverách umožňuje použitie dverí Revo.PRIME aj v obzvlášť stiesnených priestoroch. Ich úzke profily na krídle dverí a bočných komponentoch zvyšujú vizuálne atraktívny dojem a transparentnosť. Vďaka bezkefovému motoru dosahujú dvere mimoriadne vysoký komfort priechodu. Je možné napojenie na systémy automatizácie budov. Vďaka tomu sú ideálne na použitie v hoteloch, nákupných centrách alebo kancelárskych a administratívnych budovách.

So systémom Revo.PRIME uvádza spoločnosť GEZE na trh nové dizajnové riešenie karuselových dverí

So systémom Revo.PRIME uvádza spoločnosť GEZE na trh nové dizajnové riešenie karuselových dverí © GEZE GmbH

Obľúbený produkt architektov a staviteľov orientovaných na dizajn

Práve vďaka týmto vlastnostiam sú dvere Revo.PRIME obľúbeným produktom u architektov a staviteľov orientovaných na dizajn – a získali dve prestížne ocenenia za dizajn. Porota nemeckej ceny za dizajn German Design Awards ocenila najmä „maximálnu mieru transparentnosti“ a s ňou spojený „príjemný pocit pri prechádzaní“. Rozhodnutie poroty v rámci ocenenia Red Dot Design Award vyzdvihlo najmä vysokú kvalitu dizajnu.

Renomované ocenenia za dizajn s celosvetovým ohlasom

Florian Bäuerlein, konzultant pre úsek objektov spoločnosti GEZE, s nemeckým ocenením za dizajn v kategórii Excelentný dizajn produktu za karuselové dvere Revo.PRIME

Florian Bäuerlein, konzultant pre úsek objektov spoločnosti GEZE, s nemeckým ocenením za dizajn v kategórii Excelentný dizajn produktu za karuselové dvere Revo.PRIME

Red Dot Design Award je jednou z najväčších dizajnérskych súťaží na svete. V troch disciplínach predkladajú účastníci výrobky, komunikačné diela a značky, ako aj prototypy a koncepcie. Ocenenie „Red Dot“ je medzinárodným symbolom kvality dizajnu.

German Design Award je prémiovou cenou Rady pre dizajn. Vďaka svojmu celosvetovému spektru a medzinárodnému ohlasu je jedným z najprestížnejších ocenení v oblasti dizajnu vo všetkých odvetviach. Od roku 2012 sa každoročne vyberajú mimoriadne počiny v oblasti produktového dizajnu, komunikačného dizajnu a architektúry.

Nové dvere Revo.PRIME od spoločnosti GEZE budú k dispozícii od júla.